Dina Yoffe

24 maja 2017 r., godz. 19:00, sala balowa Zamku w Łańcucie

Dina YOFFE – fortepian
W programie:
L. van Beethoven – Sonata nr 16 G-dur op. 31 nr 1
J. Brahms – Fantazje op. 116
F. Chopin – Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
F. Chopin – III Sonata h-moll op. 58
Cena: 40 zł

 

Absolwentka Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie pod kierunkiem profesor Wery Gornostajewej. szczytowych osiągnięć jej międzynarodowej kariery znajdują się koncerty z takimi wybitnymi orkiestrami jak: The Israel Philharmonic pod dyrekcją Zubina Mehty, Orkiestra Japońskiego Radia NHK pod batutą Nevilla Marrinera, The Moscow Philharmonic pod dyrekcją Valerego Gergiewa i Dmitrija Kitajenki, The Tokyo Metropolitan Orchestra pod dyrekcją Jamesa De Prieas, Orkiestra „Kremerata Baltica ” pod batutą Gidona Kremera, „Moscow Soloist ” pod dyrekcją Y. Bashmeta, Orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją J. Kaspszyka.

Również recitale na wielu sławnych imprezach artystycznych, takich jak – Festiwal im. F.Chopina w Dusznikach, Eurolesia Festival we Wrocławiu (honorowy przewodniczący Kurt Masur), festiwal im. F.Chopina w Genf,Basel (Szwajcaria), Music-Festival w Bayreuth – Niemcy, tournèe koncertowe po Japonii, jak również liczne festiwale, takie jak Elba Music Festival (Włochy), Summit Music Festival (USA), koncerty w Nowym Jorku (Bargemusic Concerts). Festiwal „Virtuose in Lember”, otwarcie sezonu z Orkiestrą Filharmonii w Odessie na Ukrainie, Festiwal „Chopin i jego Europa” w Warszawie, Serate Musicale w Mediolanie, Sala Verdi w Madrycie.

Równolegle do swojej bogatej kariery solowej i orkiestrowej, Dina Yoffe jest także aktywną uczestniczką festiwali muzyki kameralnej, na których występowała razem z wieloma znanymi na całym świecie muzykami.

Dina Yoffe występowała z recitalami fortepianowymi wykonując wszystkie utwory F. Chopina w Tokio, Osace i Yokohamie. Seria koncertów została sfilmowana i transmitowana przez Narodową Telewizję Japońską, NHK.

Artystka prowadzi klasy mistrzowskie we Francji, Niemczech, w Royal Academy of Music w Londynie, od 2000r. wykłada w the Summit Music Festival w Nowym Jorku, na kursach mistrzowskich Yamaha w Paryżu, Nowym Jorku, Hamburgu i Tokio. Była profesorem na Uniwersytecie Muzycznym w Tel-Avivie (Izrael) oraz pełniła funkcję gościnnego profesora na Uniwersytecie Sztuk w Aichi, Japonia.

Jest członkiem jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Obecnie jest Profesorem w Międzynarodowej Akademii im. Antona Rubinsteina ( Niemcy). Dina Yoffe ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe.