Wielkie muzyczne święto za 2 dni!

Ruszyły już ostatnie przygotowania przed 56. edycją Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Park przed Zamkiem Lubomirskich i Potockich powoli zamienia się w okazałą, zewnętrzną salę koncertową na światowym poziomie. To właśnie w takiej urokliwej scenerii rozpocznie się tydzień pełen muzycznych wrażeń.

Scena przed Zamkiem Lubomirskich i Potockich stoi już niemal w pełnej okazałości. Natomiast w Filharmonii Podkarpackiej od początku tygodnia trwają próby do koncertu inauguracyjnego. Wszystko po to, by Festiwal – jak co roku – zachwycał zgromadzonych przed sceną Melomanów zarówno anturażem, jak i brzmieniami na światowym poziomie.

Już w najbliższą sobotę, 20 maja, rozpocznie się 56. edycja tego wydarzenia. Przed łańcucką sceną zasiądzie aż 3 500 widzów spragnionych muzycznych wrażeń, najwyższej klasy. Sławomir Chrzanowski poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej oraz solistów, którzy wystąpią w koncercie pt. „Gala Gwiazd”. Dla wszystkich, którym nie uda się tego dnia być w centrum wydarzeń, Filharmonia Podkarpacka przygotowała wyjątkową niespodziankę. Pierwszy koncert, jak również poprzedzające go studio koncertowe, transmitowane będą na antenie TVP3 Rzeszów. – Spotkajmy się w Łańcucie – dzięki muzyce, przy muzyce i dla muzyki – zachęca dyrektor Festiwalu, prof. Marta Wierzbieniec.

To jednak dopiero początek. Dla wieloletnich miłośników Festiwalu, a także dla osób, które po raz pierwszy zawitają na wydarzeniu, organizator przygotował prawdziwą muzyczną ucztę. W sumie zaplanowano 9 koncertów, które odbędą się w Parku oraz w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie, w Filharmonii Podkarpackiej oraz w Hotelu Sokół w Łańcucie. Program jak zawsze wypełniony jest artystami światowego formatu. Andrzej Dobber, Ive Mendes, Dina Yoffe, Ivan Monighetti, Gabriela Montero czy Massimiliano Caldi to zaledwie kilku znakomitych muzyków, którzy uświetnią swoją obecnością Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

Organizatorem wydarzenia jest Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.